Co roku, 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, nazywane również Dniem Nauczyciela. Data tego święta, wyznaczona została na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, powołanej do życia z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego w roku 1773. Z tej okazji został odśpiewany Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego oraz zaprezentowano przedstawienie z udziałem uczniów klas starszych. Rozstrzygnięto również konkurs nawiązujący do twórczości naszej patronki, Marii Konopnickiej pt. „Wiersze malowane”. Dzień ten jest wyjątkowy nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, którym składane są życzenia, ale również dla rodziców i uczniów klas pierwszych. W tym roku, w piątek.

13 października uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie  w uroczystym ślubowaniu „Pierwszaków”. Zanim jednak pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia, w odpowiednio udekorowanej sali odbyła się część artystyczna, w której najmłodsi zaprezentowali wiersze i piosenki i najważniejsze pozytywnie ukończyli egzamin na ucznia. Do grona społeczności uczniowskiej włączono również trzech chłopców, którzy od tego roku integrują się z rówieśnikami w klasach starszych. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i zostały zaproszone na słodki poczęstunek.  To początek przygody ze szkołą, dlatego wszystkim nowym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce.

Marzena Krawczyk