Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach - Teatr Lalek „Bajka”...

Teatr Lalek „Bajka” z wizytą u przedszkolaków

29 stycznia 2018 r. dzieci z Przedszkola w Brzączowicach miały okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez objazdowy Teatr Lalek „Bajka”. Artyści z okolic Starego Sącza nie pierwszy już raz zawitali w nasze progi, za każdym razem prezentując ten sam, wysoki poziom. Tym razem zaprezentowali bajkę dydaktyczną pt. „Cenne rady”.  Jej celem było uświadomienie najmłodszym jak unikać zagrożeń na ulicy oraz przypomnienie najważniejszych zasad ruchu drogowego.  Dzieci przypomniały sobie m.in. o czym informuje sygnalizator świetlny,  że mamy kilka rodzajów znaków drogowych oraz o tym, jak należy bezpiecznie korzystać z popularnej „zebry”. Dowiedziały się również, gdzie należy szukać pomocy, jeśli obok nie ma rodziców, czy opiekunów oraz tego, że bezwzględnie  nie należy ufać nieznajomym. Wiadomości tego typu są nieodzowne, warto by dzieci przyswajały i utrwalały je od najmłodszych lat- bezpieczeństwo przede wszystkim.

Barbara Żaba

teatr lalek teatr lalek teatr lalek teatr lalek teatr lalek teatr lalek teatr lalek