Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach - XI Zawody Młodzieży Szkolnej w Informatyce

25 kwietnia 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Powiatowych Zawodach Młodzieży Szkolnej w Informatyce.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy.  Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu:

• umiejętności zastosowania pakietu Office,
  • programowania w wybranym języku
  • budowy komputera
  • informatycznej wiedzy ogólnej

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie z klasy siódmej i szóstej

I miejsce Małgorzata Braś i Krystian Wierciak

II miejsce Milena Przęczek i Pietro Molendys

III miejsce zajęli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Harbutowicach Adam Lempart i Dawid Gaweł