Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach - Kiedy myślę Ojczyzna

We wtorek, 8 maja 2018 roku na  udekorowanej sali gimnastycznej,  odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zgromadzili się na nim odświętnie ubrani uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami. Gościem honorowym, którego witała w imieniu szkoły p. Dyrektor była Wiceburmistrz Dobczyc, p. Halina Adamska- Jędrzejczyk.

Bogaty scenariusz tegorocznego spotkania obejmował piosenki wykonane przez uczennice klasy III oraz wiersze recytowane przez uczniów klas czwartych.  W ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy wypowiedzi naszych koleżanek i kolegów, którzy byli pięknie przygotowani. Tegoroczny apel został   wzbogacony tańcem dziewcząt z koła tanecznego. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć prezentację multimedialną, obrazującą piękno i kulturę  naszego kraju, a zarazem pozwalającą uzmysłowić sobie jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Po zakończeniu występu, nastąpiły gromkie brawa oraz  bis piosenki pt.„Polskie Kwiaty”. Na koniec uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, która podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie akademii dostarczającej tak wielu wrażeń estetycznych.

M.Krawczyk