Każdy z nas może podarować dzieciom radość, mimo ich nieuleczalnej choroby...

Serdecznie zachęcamy do pomocy innym poprzez dołączenie do Świątecznej Zbiórki dla Dzieci z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Zbiórka odbędzie się dnia  10 grudnia (wtorek) oraz 12 grudnia (wtorek) 2019r. Nasi wolontariusze z wolontariatu "Pomagamy, bo kochamy" będą oczekiwali na rzeczy przy wejściu głównym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach o godz. 7:30 - 8:00.

_______

Za każdy gest wsparcia serdecznie dziękujemy!

75584990 2686504864743814 4562966714035208192 o

Szanowni Państwo,
Będzie nam bardzo miło spotkać się ostatni raz z uczestnikami projektu w dniu 14 grudnia (sobota)  w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach; dojazd ucznia na miejsce spotkania, jak i powrót do domu we własnym zakresie.

Poniżej harmonogram spotkania:
8.30 - śniadanie
9.00-9.45 pierwszy moduł
10.00-10.45 drugi moduł - uczestniczą także osoby dorosłe
11.00-11.45 trzeci moduł - uczestniczą także osoby dorosłe
11.45-12.30 obiad dla dzieci i zimny bufet dla osób dorosłych
12.30-14.30 - wspólna budowa kopuły geodezyjnej - praca w grupach w salach nad pokryciem kopuły oraz konstrukcją, po zakończonej budowie podsumowanie zajęć i rozdanie dyplomów.

logoKN s

Dnia 16 października 2019r. w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość, która upamiętniła tak ważne wydarzenia jak 50 - lecie nadania imienia Marii Konopnickiej oraz 20 - lecia otwarcia nowego budynku szkoły. To także wyjątkowe święto każdego z nas - za równo nauczycieli, pracowników, a także uczniów, ponieważ 14 października obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu nie zabrakło życzeń, wspomnień oraz pięknych akademi upamiętniających te wyjątkowe dni. Dziękujemy całej społeczności szkolnej Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom, a także niezawodnym Uczniom za zaangażowanie w przygotowania. Dziękujemy przybyłym gościom, którzy świętowali razem z nami - Panu Burmistrzowi Tomaszowi Susiowi, Księdzu Proboszczowi Robertowi Stanuszkowi, Panu Sołtysowi Adamowi Panusiowi, a także innym osobom związanym z naszą szkołą.

Zdjęcia z uroczystości dostępne na: Zdjęcia

VW5B8896

Nasz wolontariat aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym, która jest szczególnie ważna podczas Świąt. Chcemy obdarować dzieci z oddziałów onkologicznych miłym słowem oraz kartką, która zmotywuje, sprawi radość, doda nadziei. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję "Zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego" - napisz kartkę dla chłopca lub dziewczynki i oddaj opiekunowi wolontariatu.

_________

Zapraszamy również do wsparcia osób znajdujących się w Hospicjum w Wiśniowej. Wielką radość sprawi im przyniesienie kosmetyków hipoalergicznych. Miejce gdzie możemy składać kosmetyki: pudełko obok sali klasy VIII.

__________

25 listopada o godz. 18:00 w Myślenicach w MOKiS odbędzie się charytatywny koncert Big Band Dobczyce z którego dochód zostanie przekazany dla Eli zmagającej się z chorobą nowotworową. Bilety - cegiełki można nabyć u p.Moniki Braś do piątku, 22 listopada 2019r. za sugerowaną cenę 20zł. Każdy grosz ma znaczenie, dlatego serdecznie zachęcamy do wspólnego pomagania!

Za każdy gest dziękujemy!

Akcje wolontariatu Kopia