Filtr
 • Witam! W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców zapraszam na zebranie 17.11.2016r. w czwartek o godz.18.00. Bardzo proszę o niezawodne przybycie ze względu na ważność omawianych zadań na najbliższy czas. Grażyna Kwiecińska- dyrektor szkoły

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach
  Adres:
  Brzączowice 186
  Małopolska
  32-410 Dobczyce
  Polska

  e-mail:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  Telefon sekretariat: 12 2711621
  Fax: 12 2711621

 • Spotkanie z leśniczym

  Dnia 26 listopada nasze przedszkolaki odwiedził szczególny gość – leśniczy Pan Wiktor Siłuszyk pracujący w Nadleśnictwie Myślenice. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśniczego.

  Nasz gość opowiedział a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci ze śladami tych zwierząt, opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej. Zwrócił uwagę jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały medale, widokówki ze zwierzętami a także wyjątkowe kredki wykonane z drewna.

  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków. Dziękujemy Panu Wiktorowi i zapraszamy do nas znowu!!!

                                                                                                            Brygida Żak

  Zdjęcia ze spotkania.

 • „Nie grymasić i nie szlochać,
  zawsze swoje panie kochać,
  grzecznie bawić się i fikać,
  w mig zajadać z talerzyka.”

  To uroczyste przyrzeczenie złożyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Brzączowicach 5 listopada. Przejęte maluchy stawiły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach. Honorowymi gośćmi naszej radosnej uroczystości byli rodzice, którzy chętnie wspierali swoje pociechy brawami, a także uczniowie starszych klas naszej szkoły.

  Najpierw dzieci z grupy Biedronek, Krasnoludków i Smerfów przedstawiły zgromadzonej widowni przygotowane piosenki i wierszyki. Ich wysiłki zasłużyły na gromkie brawa i uznanie. Głównym punktem uroczystości było indywidualne pasowanie na przedszkolaka każdego małego debiutanta. Zadaniem dzieci było przejście balonikowej bramki, którą przygotowały dla nich panie przedszkolanki, następnie maluchy odbierały z rąk Pani Dyrektor gratulacje oraz drobny upominek - rożek pełen słodkości.

  Tuż po pasowaniu na wszystkie dzieci przedszkolne czekały prezenty. Grupy Smerfów, Krasnoludków i Biedronek otrzymały nowe, piękne zabawki do swoich sal. Zwieńczeniem wydarzenia był słodki poczęstunek w wesołej atmosferze.

  Barbara Żaba

  Natalia Piwowarczyk

  DSC03283 DSC03305
  DSC03313

     

 • Wspólne czytanie

  wspolne czytanieW październiku na pierwszej lekcji klasy I-III gromadziły się na świetlicy na wspólnym czytaniu.
  Była to lektura Astrid Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn”. Książka ta jest obowiązkową lekturą klas trzecich, ale o ciekawych przygodach w skupieniu słuchali również młodsi uczniowie.

  We wspaniały świat ich życia wprowadzały nas codziennie nauczycielki, uczniowie klas starszych, swoich sił czytelniczych próbowali również uczniowie klas drugich.

  W środę 25 października 2015 naszą szkołę odwiedził przesympatyczny gość, były absolwent naszej szkoły pani Stanisława Majda - Gulgowska. Po krótkim zaprezentowaniu własnej osoby, przeczytała kolejne rozdziały lektury, które słuchaliśmy z zapartym tchem.
  Ten sposób propagowania czytelnictwa wśród dzieci przypadł nam do gustu i zwiększa ich zainteresowanie słowem pisanym. Życzymy sobie więcej takich gości.

  Beata Ślęczka

 • Wycieczka do Warszawy

  SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WARSZAWY

  6  - 7 LISTOPADA 2012 ROKU

   

  6  - 7 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd ten był możliwy dzięki wzięciu udziału w konkursie o Orderze Uśmiechu. Główną nagrodą była właśnie wycieczka i wylosowała ją klasa szósta.

  Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6 rano. Byliśmy zbyt podekscytowani, żeby spać, więc sześciogodzinną podróż spędziliśmy na rozmowach i grze w karty.

  Pierwszą atrakcją po przyjeździe do stolicy było zwiedzanie budynku Sejmu i Senatu RP. Panie przewodniczki zabrały nas do sali sejmowej i opowiadały o tym, w jaki sposób są prowadzone obrady, gdzie siedzą poszczególne ugrupowania polityczne i jak głosują posłowie. Następnie zaprowadziły nas do sali obrad Senatu, a także do sali kolumnowej, w której mają posiedzenia komisje. Naszą uwagę zwróciły laski marszałkowskie wystawione w gablocie.

  Po opuszczeniu budynku Sejmu, spotkaliśmy się z panią Ewą, która miała nas oprowadzać po Warszawie.

  Zwiedzaliśmy zatem Zamek Królewski. Krokiem poloneza weszliśmy do sali balowej, ukłoniliśmy się królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i leżąc na pięknej drewnianej posadzce podziwialiśmy plafony pędzla m.in. Marcello Bacciarellego. Nasz zachwyt wzbudził także miecz koronacyjny królów polskich.

  W planach mieliśmy wieczorny spacer po Starówce Warszawy, ale deszczowa aura pozwoliła nam dotrzeć jedynie do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela i do pomnika Małego Powstańca.

  Podróż do hostelu trwała dosyć długo, bo trafiliśmy na ?słynne? warszawskie korki.

  Noc minęła nam spokojnie, chociaż nie obyło się bez niegroźnych kawałów robionych sobie nawzajem.

  Rano po śniadaniu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Atrakcji było co niemiara. Najbardziej podobał nam się pojedynek na fale mózgowe. Zwróciliśmy też uwagę na kołowrotek, taki, jaki mają w klatkach chomiki, z tym że ten był dla ludzi. Ciekawym doświadczeniem było również uciążliwe echo.

  Po trzech godzinach eksperymentowania poszliśmy na spektakl do planetarium, po którym wyświetlono film "Dwa szkiełka" o historii teleskopu.

  Pełni niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. Dużo zobaczyliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie ułamek tego, co można podziwiać w Warszawie. Nie mogliśmy się nadziwić temu, iż miasto zniszczone podczas wojny w 80%, jak mówili nam przewodnicy, tak wspaniale się odrodziło.

  Uczniowie V

  SP Brzączowice

  Wpisany przez AdministratorPiątek, 23 Listopada 2012 08:24

   

 • Prelekcja o grzybach

  18. października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji przyrody dotyczącej znajomości grzybów jakie możemy znaleźć w naszych lasach. Prelekcję poprowadził znany grzyboznawca Justyn Kołek. Prowadzący zapoznał uczniów z wieloma rodzajami grzybów trujących i skutkami ich spożycia. Wiedza ta pozwoli uniknąć tragicznych w skutkach pomyłek podczas grzybobrań.

  Wpisany przez Administrator  
  Poniedziałek, 01 Listopada 2010 17:32