Dzień Seniora… tym razem na wesoło i na kolorowo

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, stało się już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Dzień Seniora, który w tym roku przypadł na 21 stycznia, był dniem niezwykłym, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych. Licznie przybyli goście zasiedli w pięknie, kolorowo udekorowanej sali, przy stołach z poczęstunkiem i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.   Na wstępie spotkania pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i zaprosiła do oglądnięcia programu artystycznego, przygotowanego przez podopiecznych z oddziałów przedszkolnych i uczniów naszej szkoły.

Najmłodsza, przedszkolna grupa Biedronek powitała miłych gości, piosenką "Polka dla Babci i Dziadka" oraz "Babciu, droga Babciu", a także zaprezentowała uroczy "Taniec pajacyka z misiem". Grupa Krasnoludków przedstawiła wiersze dla naszych Seniorów, piosenkę "Zaświeciła gwiazda złota" oraz wykonała taniec do melodii "Zimowe gwiazdeczki". Smerfy z kolei, złożyły wszystkim Seniorom serdeczne życzenia oraz zatańczyły w rytm piosenki "Czacza dla Babci i Dziadka". Uczniowie poszczególnych klas, pod opieką wychowawców zaprezentowali tematyczne przedstawienia, pokaz gimnastyki artystycznej, występ mażoretek oraz wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane z tymże świętem. Następnie goście zostali obdarowani upominkami, które wnuczęta własnoręcznie przygotowały. Tegoroczne spotkanie, pełne uśmiechów i wzruszeń upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Marzena Krawczyk, Barbara Żaba