WYRUSZAMY W REJS PO WIEDZĘ… CZYLI SŁÓW KILKA O ŚLUBOWANIU KLAS PIERWSZYCH

12.10.2018r. to bardzo ważna data w życiu naszych pierwszoklasistów. Tego dnia bowiem odbyło się w szkole uroczyste ślubowanie, poprzedzone Mszą Świętą. Uczniowie z klasy I a i I b zaprezentowali przed widownią bogaty program artystyczny- odegrali scenkę z życia ucznia, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Z kolei ich koledzy i koleżanki z klasy II i III przygotowali dla nich piosenkę- niespodziankę, a także wspierali podczas całej części artystycznej, za co bardzo serdecznie dziękujemy im oraz ich wychowawcom. Występ przejętych rangą wydarzenia pierwszaków oraz ich starszych kolegów spotkał się z aplauzem zgromadzonej licznie publiczności. Następnie, każdy uczeń klasy pierwszej oraz nowi przybyli do naszej szkoły uczniowie, złożyli uroczyste ślubowanie, po którym otrzymali z rąk p. Dyrektor Tarczę Ucznia Szkoły Podstawowej, pamiątkowy dyplom oraz upominki. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy przenieśli się z sali gimnastycznej do sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w pomoc przy organizacji tego wydarzenia.
    Oprócz ślubowania obchodziliśmy tego dnia również Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu nauczycieli i pracowników szkoły serdecznie dziękujemy za wszelkie miłe słowa i życzenia.
 B. Ż.

Śnieżnica zdobyta! - 18.09.2018 r.

We wtorek, 18 września uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami, rodzicami, panią dyrektor i przewodnikiem, wybrali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą w Beskid Wyspowy. Od samego rana towarzyszyły nam dobre humory i piękna, słoneczna pogoda. Celem wyprawy był szczyt Śnieżnica (1006 m.n.p.m.), po zdobyciu którego wszyscy byli nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami przy ognisku- był czas na degustację pysznych kiełbasek, a nawet na grzybobranie. Następnie udaliśmy się w kierunku pobliskiego schroniska. Przywitał nas niezwykle sympatyczny gospodarz- ksiądz Jan  Dzięki niemu mieliśmy okazję odwiedzić wyłaniającą się spośród malowniczego, bukowego lasu Kaplicę Matki Boskiej Śnieżnej, zbudowaną z drewnianych bali.  Ksiądz Jan  z wielką pasją opowiedział nam historię tego niezwykłego miejsca. Nieopodal kaplicy przystanęliśmy obok imponującej rzeźby przedstawiającej Karola Wojtyłę- turystę. Do Brzączowic wróciliśmy naładowani pozytywną energią i w doskonałych nastrojach. Polecamy wszystkim aktywne spędzanie wolnego czasu w otoczeniu przyrody!
B. Ż.

IMG 20180918 112305

IMG 20180918 120321

Wyjazd do teatru

We wtorek, 2 października 2018r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do teatru. Pod opieką wychowawców udali się do Krakowa, aby zobaczyć „Akademię Pana Kleksa” w reżyserii Piotra Siekluckiego. Opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa, została zaprezentowana w siedzibie Teatru Nowego Proxima, która  zamieniła się w magiczną akademię z powieści Jana Brzechwy.W roli Pana Kleksa wystąpił znany krakowski aktor, Tomasz Schimscheiner.ProfesorAmbroży przez zabawę uczył chłopców odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć. Spektakl, przygotowany w nowoczesnej inscenizacji bardzo podobał się wszystkim. Pobyt w teatrze okazał się dla naszych młodych widzówwędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni.
p.MK

Spotkanie z policjantem

W czwartek, 26 września 2018r.,gościliśmy w naszej szkole pana policjanta z Komendy Policji z Dobczyc. Zaprezentował nam film o  najważniejszych numerach alarmowych i przypomniał pod który należy dzwonić, w niecodziennych sytuacjach :
112, 999, 998, 997.
Pokazał nam również sceny przedstawiające prawidłowe zachowanie na drodze, na przejściu dla pieszych. Przypomniał nam o zasadach poruszania się rowerem po drogach publicznych, w drodze do szkoły i ze szkoły do domu.
Przestrzegał, aby nie ufać nieznajomym i rozmawiać o tym z rodzicami.  Na zakończenie mogliśmy zadawać pytania, nawet o trudne wyzwania, jakie na co dzień czekają panów policjantów.

WG, TŻ

Powitanie jesieni

W piątek, 21  września 2018r.,  w  naszej szkoleodbył  się  Dzień  Jesieni  i  tradycyjny  konkurs  na  najpiękniejszy  jesienny  strój. ……… Większośćprzygotowało  się  do tego  wzorowo, ale jury musiało  wybrać  najlepszych.   Konkurs  odbył  się  także  na  forum  przedszkola.
Z każdej grupy wybierano i nagradzano króla i królową jesieni. Kolorowe strojei ozdoby jesienne były przepiękne. W klasach I-VIII. również jury miało naprawdę „trudny orzech do zgryzienia”. Każdy, kto pamiętał o kolorach jesieni mógł otrzymać słodycze lub przybory szkolne. Myślę,  że w tym roku polską jesień, Panią Jesień przywitaliśmy na prawdę wzorowo!!!
WL

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

Rankiem, w poniedziałek 3 września 2018r., uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele w Brzączowicach. Następnie zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby rozpocząć nowy rok szkolny.  W tym roku 1 września obchodziliśmy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie podczas uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny, wspominamy te wydarzenia i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych.
    Następnie pani dyrektor przywitała gości, grono pedagogiczne i wszystkich uczniów oraz rodziców, którzy im towarzyszyli. Przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Życzyła wszystkim wytrwałości i samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2018/2019.
     p.MK, HW