„My uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy”

W środę, 17 lutego odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na „czytelnika biblioteki szkolnej”. Uroczystość została wzbogacona występem kl. IIA, która zaprezentowała przedstawienie kukiełkowe pt. „Legendy o Smoku Wawelskim”. Uczniowie z klas starszych natomiast, pokazali pełen humoru skecz zachęcający do czytania książek. Następnie, przeprowadzili wśród uczniów test sprawdzający znajomość wybranych bajek. Kiedy nadszedł punkt kulminacyjny spotkania, Pani Dyrektor magicznym ołówkiem pasowała uczniów klasy pierwszej na prawdziwych „czytelników biblioteki szkolnej”. Na pamiątkę tegoż wydarzenia, dzieci otrzymały kolorowe, wykonane przez starszych kolegów i koleżanki zakładki do książek. Nowo pasowani czytelnicy, udali się do biblioteki, gdzie każdy z nich mógł wybrać i wypożyczyć sobie książeczkę. Mam nadzieję, że od dzisiaj pierwszoklasiści częściej będą bywać w naszej bibliotece i korzystać ze szkolnych zbiorów.

Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom, którzy uświetnili to wyjątkowe wydarzenie szkolne.

Marzena Krawczyk

20160217 100132