Żywa lekcja przyrody, czyli spotkanie z egzotyczną naturą

W czwartek 25.01.2017r., w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Panowie z Agencji Impresaryjno-Artystycznej „Klaps-Art” zaprezentowali naszym uczniom pokaz żywych węży. W sposób spontaniczny bogacili wiedzę uczestników na temat otaczającego ich świata a jednocześnie pozwalali przezwyciężyć lęk, przed tym co nieznane. Można było zobaczyć  a nawet dotknąć żywego węża. Po krótkim wstępie ze strony prowadzącego, oglądaliśmy oswojonego pytona królewskiego – Jurka. Nie każdy z nas jest gotowy na bezpośredni kontakt z prawdziwym egzotycznym okazem przyrody, dlatego kilkoro z podopiecznych pozostało w bezpiecznej odległości. Pan biolog zapoznał nas z warunkami życia węży, sposobem ich odżywiania oraz warunkami hodowli. Następnie, niedużych rozmiarów, nieco wystraszony naszym oczom ukazał się wąż zbożowy – Wojtek. Z każdą chwilą spotkania emocje wśród uczniów rosły. Największą sensację wśród publiczności, wzbudziła para boa dusicieli. Był to ogromny, ponad 2 metrowy Klemens i jego znacznie mniejszych rozmiarów wybranka Klementyna. Bardzo spokojny i lśniący wąż dał się pogłaskać prawie wszystkim uczniom, a nawet nauczycielom. Uczestnikom żywej lekcji z przyrody, pokazał się też pyton tygrysi imieniem Zygmunt. Należy on do największych węży świata, jako dorosły osobnik może osiągnąć długość 8 m. Na koniec spotkania była okazja zobaczenia boa albinosa, zwanego Gucio. Jasny, mocno zwijający się wąż, prezentował naturalne umiejętności akrobatyczne pod bacznym okiem swojego opiekuna. „Jadowita przygoda” w naszej szkole dobiegła końca, ale  myślę że zainteresowanie przyrodą dla wielu dopiero się zaczęło.

Marzena Krawczyk