Śnieżnica zdobyta! - 18.09.2018 r.

We wtorek, 18 września uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami, rodzicami, panią dyrektor i przewodnikiem, wybrali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą w Beskid Wyspowy. Od samego rana towarzyszyły nam dobre humory i piękna, słoneczna pogoda. Celem wyprawy był szczyt Śnieżnica (1006 m.n.p.m.), po zdobyciu którego wszyscy byli nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami przy ognisku- był czas na degustację pysznych kiełbasek, a nawet na grzybobranie. Następnie udaliśmy się w kierunku pobliskiego schroniska. Przywitał nas niezwykle sympatyczny gospodarz- ksiądz Jan  Dzięki niemu mieliśmy okazję odwiedzić wyłaniającą się spośród malowniczego, bukowego lasu Kaplicę Matki Boskiej Śnieżnej, zbudowaną z drewnianych bali.  Ksiądz Jan  z wielką pasją opowiedział nam historię tego niezwykłego miejsca. Nieopodal kaplicy przystanęliśmy obok imponującej rzeźby przedstawiającej Karola Wojtyłę- turystę. Do Brzączowic wróciliśmy naładowani pozytywną energią i w doskonałych nastrojach. Polecamy wszystkim aktywne spędzanie wolnego czasu w otoczeniu przyrody!
B. Ż.

IMG 20180918 112305