Niespodziewany gość w naszej szkole.

We wtorek w naszej szkole zawitał DONATAN. Spotkał się z uczniami, rozdawał autografy, zrobiliśmy wspólne zdjęcia i  wpisał się w naszej pamiątkowej księdze. Nie było śpiewania, ponieważ nasz Gość bardzo się spieszył. Ale dla wielu z Nas to i tak było wydarzenie. Dziękujemy Pani Aniu.

Kim jest DONATAN…

Donatan, właściwie Witold Czamara (ur. 2 września 1984 w Krakowie) – polski muzykproducent muzyczny i inżynier dźwięku. Reprezentant Polski podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku w duecie z Joanną „Cleo” Klepko.

Jego muzyka komponowana jest w charakterystycznym stylu opartym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami. W 2012 roku został sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma „Machina”.

Donatan ma pochodzenie polsko-rosyjskie: jego ojciec jest Polakiem, a matka Rosjanką. Przez siedem lat mieszkał wTaganrogu na obszarze ówczesnego ZSRR (obecnie Rosjaregion rostowski). Produkcji muzyki podjął się w 2002 roku, zadebiutował na wydanej 
w 2006 roku kompilacji SummerJam 2006 Allstars

W 2014 Donatan wraz z Cleo reprezentował Polskę z utworem „My Słowianie” podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, organizowanego w Kopenhadze. 8 maja wystąpili podczas koncertu półfinałowego i zakwalifikowali się do finału, który odbył się w sobotę, 10 maja. Zajęli w nim 14 miejsce, zdobywając łącznie 62 punkty.

Na początku listopada tegoż roku wydał swój drugi album studyjny zatytułowany Hiper/Chimera, który nagrał razem z Cleo. Dwa dni przed premierą wydawnictwo uzyskało status złotej płyty[22], przekraczając próg 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Płyta znalazła się na 1 miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. W styczniu 2015 sprzedaż albumu przekroczyła liczbę 60 tysięcy, dzięki czemu krążek otrzymał certyfikat podwójnej platynowej płyty.

W 2015 roku Donatan został jednym z członków polskiej komisji jurorskiej podczas  Konkursu Piosenki Eurowizji.

Donatan w SP BrzączowiceDonatan w SP BrzączowiceDonatan w SP Brzączowice