Na przełomie kwietnia i maja 2019r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Anglii. Zwiedziliśmy Greenwch, Londyn, Windsor, Oksford, Salisbury, Stonehenge  oraz studio filmowe Warner Bros,    w którym kręcono „Harrego Potter”.

Błyskawicznie przemieszczając się metrem,  mieliśmy okazję poznać Londyn jako miasto pełne życia, tradycji i wielu kultur. Spróbowaliśmy fish and chips, indyjskiego curry i prawdziwego hamurgera. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam rejs statkiem po Tamizie, spotkanie oko w oko z dinozaurami i trzęsienie ziemi w Muzeum Historii Naturalnej, a także 'przywieziony' z Aren i eksponowany w British Museum frez partenoński.
Dotarliśmy do Stonehenge – jednej z najsłynniejszych  budowli megalitycznych świata, której konstrukcja i tajemnicze pochodzenie nadal zadziwiają, ale  na wielu z nas największe wrażenie zrobiła znajdująca się w pobliżu, wśród  łąk, ogromna i przepiękna katedra Salisbury.
Odwiedziliśmy pełne bibliotek i kościołów miasto uniwersyteckie Oksford.
W pamięć zapadła nam studencka jadalnia, na której wzorowali się twórcy scenografii Hogwardu
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za możliwość wspólnego przeżycia niezapomnianych, miłych chwil.
Zapraszamy do współtworzenia, kontynuowania,  mnemotechnicznie rymowanej relacji.
„Nad klifami słońce świeci
Gdy do Dover płyną dzieci,
Żeby przez południk zero
Na magiczny zajrzeć peron.
Poprzez Kanał La Manche
I Obserwatorium Greenwich,