XV Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III
 połączona z uroczystym otwarciem nowej części szkoły

W czwartek, 30 maja 2019 roku, na sali gimnastycznej  w Szkole Podstawowej w Brzączowicach, odbyła się jubileuszowa, XV Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III. Otwarcie Olimpiady było, jak w latach ubiegłych, bardzo uroczyste. W tym dniu dokonano również  poświęcenia i otwarcia nowego  dobudowanego skrzydła, w którym zadomowiły się przedszkolaki i klasy młodsze. W uroczystości otwarcia zarówno Olimpiady, którą przygotowano na wzór inauguracji Igrzysk Olimpijskich, jak i rozbudowanej szkoły wzięli udział specjalni goście. Spotkanie  uświetnili swą obecnością m.in.  władze gminy Dobczyce, obecnej i byłej kadencji,  ks. proboszcz,  radni, rodzice oraz goście z Niemiec. Na nasze zaproszenie odpowiedziało też stowarzyszenie „Rozbiegane Dobczyce”, które przybyło w licznej reprezentacji zachęcając szkolną społeczność do wspólnej aktywności sportowej.  W sportowych zmaganiach brało udział sześć drużyn reprezentujących szkoły z Dobczyc, Dziekanowic, Kornatki, Nowej Wsi, Stadnik oraz drużyna gospodarzy, czyli SP Brzączowice.
Młodzi sportowcy z klas I-III mieli za zadanie pokonać  kilka konkurencji, które wcale nie były łatwe. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem uczniów  kadra pedagogów. W oczekiwaniu na wyniki dzieci mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanego słodkiego posiłku. Ostatecznie na I miejscu uplasowała się SP Kornatka, II miejsce zajęła SP nr 2 z Dobczyc, a trzecie miejsce na podium zajęły Brzączowice.
To nie koniec zmagań sportowych w Brzączowicach. W piątek, 31 maja 2019r., odbyła  VI  Powiatowa Olimpiada Sportowa klas I-III. Sześć drużyn z powiatu Myślenice, tj. Tokarnia, Lipnik, Raciechowice, Skomielna Biała, Kornatka oraz gospodarze olimpiady –Brzaczowice walczyło o miejsca na podium. W tym roku I miejsce zajęła SP Kornatka, , II SP Tokarnia, na III miejscu uplasowała się drużyna z Brzączowic. Serdecznie gratulujemy wytrwałym sportowcom. Dodatkową atrakcją spotkania, była wizyta cheerleaderki, J. Senderskiej i reprezentanta tańca i fitnesu A. Płatka, którzy zaprezentowali nam swoje niezwykłe umiejętności.
Każda z przybyłych szkół za udział w Olimpiadzie otrzymała okazały puchar, medale i dyplom. Dziękujemy naszym specjalnym gościom, dyrektorom oraz opiekunom  za pomoc i zaangażowanie, uczniom i przedszkolakom oraz rodzicom za  przybycie i głośny doping, a wszystkim najmłodszym sportowcom naszej gminy za wspaniałą rywalizację.
MK
Pełną galerię zdjęć z uroczystości można zobaczyć na : www.myslenice-itv.pl/

Olimpiada 1

Olimpiada 2