Jubileusz 50-lecia z patronką Marią Konopnicką

W dniu 16 października  2019r., w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość, mająca na celu upamiętnienie 50- lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Brzączowicach  oraz 20 –lecia otwarcia nowego budynku szkoły.

mk.jpg

Jak nakazuje tradycja, uroczystość ta rozpoczęła się mszą świętą w parafialnym kościele w Brzączowicach. W tym dniu obchodzimy też święto Komisji Edukacji Narodowej, którą w tym dniu 1773 roku powołał Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie 14 października potocznie zwany jest Dniem Nauczyciela. Na sali gimnastycznej zostały zaprezentowane różnorodne występy – taneczne, wokalne i artystyczne. Towarzystwa dotrzymywali nam nasi zacni goście , którzy zawsze są mile widziani w naszej szkole, tj. burmistrz p. T. Suś, ksiądz proboszcz, sołtys naszej miejscowości oraz inne osoby związane z naszą szkołą. Podczas uroczystego apelu zostali wyróżnieni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, oraz doceniona i nagrodzona została również Pani Dyrektor. Dzień ten był okazją do podziękowania naszym nauczycielom za ich poświęcenie i oddanie w trudzie naszego wychowania i kształcenia.                               

W. Leśniak kl. V