Śladami Patronki naszej  szkoły

obraz

Październik, to miesiąc , w którym obchodzimy święto Edukacji Narodowej. W tym roku był on szczególny, ponieważ 50 lat temu 15. października nasza szkoła otrzymała imię Marii Konopnickiej.   W związku z tym wydarzeniem 14. października zorganizowana została wycieczka do Żarnowca w woj. Podkarpackim, gdzie znajduje się Muzeum Marii Konopnickiej. Uczestniczyło w niej 18 uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i wychowawcami. Muzeum poetki znajduje się w pięknym dworku, który otrzymała od Narodu z okazji 60. urodzin. W budynku można podziwiać zarówno pomieszczenia, które zachowały swój wygląd z czasów Konopnickiej, jak i wiele rodzinnych pamiątek. Pamięć o patronce naszej szkoły jest bardzo ważna, a jej poezja dostarcza wielu przeżyć, wzbogaca wyobraźnię i wrażliwość.

Żarnowiec nie był jedynym cele wyprawy. Będąc już tak blisko Krosna, błędem byłoby nie zobaczyć huty szkła. Mieliśmy taką okazję w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie obserwowaliśmy drogę od ziaren piasku do pięknych szklanych form. Podczas wycieczki towarzyszyła nam przepiękna pogoda, która dopełniła niezapomnianych wrażeń.  

                                                           Weronika Kaja kl. V